Bakır Hurdası Alanlar

Bakır Hurdası Alan Firmalar

Bakır hurdası günümüzde en değerli hurda çeşitlerinden biridir. Yüksek ısı ve elektrik iletkenliğinden dolayı elektrik eloktronik ve ısı gereçli sanayi işlerinde yoğun olarak kullanılır. Hurdacı larda bu sebeple en çok bakır hurdası alımını tercih etmektedirler.

Türkiye’de geri dönüşüme büyük katkısı olan hurdacıların yoğun olarak tercih ettiği bakır hurdası nı, mevcutta kullanılmayan elektronik cihazlarınızda, kablolarda bulabilirsiniz. Hurdacılar bakırın işlem görmüş haline daha fazla ödeme yapmaktadırlar. Örneğin bir kabloyu bakır hurdası olarak vermeyi istediğinizde üzerinde bulunan yalıtım malzemelerinden arındırmayı unutmamalısınız, bu şekilde daha değerli ve daha çok para kazanabilirsiniz.

Bakır Hurdası alan hurdacılar

Bakır hurdası oldukça değerli bir madendir. Doğada demire oranla daha az bulunur. Ham madde olarak üretilmesi için geri dönüşümle üretilmesi elde edilmesinden oldukça maliyetlidir. Bu sebeple bakırın, bakır hurdası geri dönüşüm edilmesi çok önemli bir nedendir.  İstanbul’da en çok bakır geri dönüşümü yapan firmalar bakır hurdası dır. Avcılar bakır hurdası , esenyurt bakır hurdası bunlardan bazılarıdır. İstanbul’un bir çok ilçesinden bakır hurdacılığı yapılmaktadır.

Bakır Hurda Fiyatları 2018

hurda bakır fiyatları 2018

Harcadığımız maddeleri yine mutasyon halkası içine katabildiğimiz zaman öncelikle bunların tekerrür çiğ madde olarak kullanılmasını sağlamış oluruz. Böylece insan popülasyonunun çoğalışı ile paralel olarak çoğalan tüketimin natürel balansı bozması tabiattan aldıklarımızı tekerrür tabiata vererek azda olsa yasaklanmış olur. Bununla beraber yine dönüştürülebilen maddelerin tekerrür çiğ madde olarak kullanılması büyük ölçüde enerji tasarrufunu olası kılar. Çöpteki nesneleri çiğ madde olarak kullandığımız süre etraf lekeliliğinin her geçen gün çoğalmasını da önleyebiliriz. Hurda kağıdı tekerrür kağıt imalatında kullandığımızda hava lekeliliğini %74-94, su lekeliliğini %35, su kullanımını %45 eksiltiyoruz. Etrafımıza-tabiata, ülke ekonomisine ve de kendimize olan mesullüğümüzden dolayı günümüzde hepimizin yine mutasyon projesi içinde yer alması gerekmektedir.

Kurulduğumuz günden bu yana geri dönüşüme hep umursayan, tabiatı gözetmek için etrafçı bir kavrayışla hareket ediyoruz. Hem natürel kaynakların israfını önlemek, hem de etrafı pak yakalamak ismine, hurdacılık ve geri dönüşüm alanında hep duyarlı bir firma olmuşuzdur. Ayrıca alıcı memnuniyeti de bizim için çok ehemmiyetli bir olgudur. Bakır hurdalarınızı bizimle yine kıymet kazansın. İstanbul’un neresinde olursanız olun sitemizde bulunan.

Bakır, kıymetli bir metaldir. Elektrik ve elektronik sanayisinde çok kullanılır. Tabiatta, demire göre daha az bulunur. Çiğ maddeden üretilmesi geri dönüşüm yoluyla elde edilmesinden daha çok maliyetlidir. Bu surattan bakırın geri dönüşüme kazandırılması çok ehemmiyetlidir. Uzman Hurda Metal olarak, İstanbul’da bakır hurdacılığı ve geri dönüşümü mevzusunda en çok hizmet veren şirketlerden biriyiz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir